Higiena jamy ustnej

Czy czarna pasta może wybielić?

Czy czarna pasta do zębów to prawdziwy hit?

Zęby są niejako naszą wizytówką, dlatego każdemu zależy, aby uśmiech był zdrowy i najlepiej olśniewająco biały. Dlatego nie jest zaskoczeniem to, że ostatnio tak dużo słychać o nowej, w dodatku niedrogiej i domowej metodzie wybielania uśmiechu. Polega ona na używaniu pasty do zębów, która w składzie posiada węgiel aktywny, który odpowiada za usuwanie przebarwień utworzonych na powierzchni zębów po kawie, herbacie czy papierosach. Taka metoda utrzymania zdrowych i białych zębów jest bardzo wygodna, łatwa oraz niedroga. Należy jedynie zamienić pastę, której używamy do tej pory na taką, która w swoim składzie posiada węgiel aktywny i można zacząć cieszyć się pięknym uśmiechem.

Nie tylko białe, ale i zdrowe!

Czarna pasta do zębów charakteryzuje się wysokim RDA – wysokim współczynnikiem ścieralności. Polega to na tym, że bardzo łatwo absorbuje przebarwienia powstałe na powierzchni zębów. Oprócz właściwości rozjaśniających, pomaga również skutecznie pozbyć się płytki nazębnej, która jest nalotem składającym się głównie z bakterii i przekształcającym się w trudny do usunięcia kamień nazębny. Dzięki swoim właściwościom przeciwbakteryjnym czarna pasta pozwala utrzymać świeży oddech, ale przede wszystkim stosowana regularnie tworzy barierę antybakteryjną, która działa oczyszczająco i przeciwzapalnie. Do długiej listy dobroczynnych właściwości czarnej pasty, koniecznie trzeba dodać jej wpływ na wzmacnianie szkliwa zębów. Pasta posiadająca w składnie węgiel aktywny normalizuje pH w ustach i pomaga w problemach nadwrażliwych i krwawiących dziąseł.

Opinie użytkowników

Zwolenników czarnych past przybywa. Większość z nich jest zadowolona z efektu wybielającego i pielęgnacyjnego, który poprawia koloryt zębów zwykle o dwa odcienie i pozwala utrzymać świeży oddech. Dużą zaletą pasty jest jej wydajność i przyjemny zapach. Wiele osób chwali sobie również lekką konsystencję, która pozwala na wygodne rozprowadzanie jej po powierzchni zębów. Dodatkowo pasta z węglem aktywnym nie jest droga, dlatego prawie każdy może pozwolić sobie na jej zakup.

Co, jeśli nie pasta?

Alternatywę dla pasty mogą stanowić naturalne proszki do przygotowywania domowej pasty do zębów, gumy do żucia czy paski wybielające a nawet nici z węglem aktywnym. Jednak kuracja wybielająca przy pomocy pasty do zębów jest najwygodniejsza dla użytkownika, ponieważ wystarczy zmienić zwykłą pastę, na tą z węglem aktywnym i można już po pierwszym szczotkowaniu cieszyć się efektami.

 

Twój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *